Naše lekce

Kruhový trénink

Kruhový trénink v sobě zahrnuje cvičení, které posiluje svalstvo, zlepšuje kondici a napomáhá spalování tuků. Pokud patříte mezi typy, které si chtějí takzvaně "dát do těla", shodit nějaké to kilo či posílit svalstvo, je kruhový trénink právě pro vás! Systém kruhového tréninku spočívá v tom, že se v kruhu přesunujete mezi jednotlivými stanovišti. Každé stanoviště je zaměřeno na jiný cvik a tím i na jinou svalovou skupinu. Celý okruh je sestaven tak, aby krev v těle mohla plynule cirkulovat a byly posíleny veškeré části těla. Okruh se několikrát opakuje. Neustálé udržování těla v pohybu zlepšuje vytrvalost a kardiovaskulární kondici a dochází k lepšímu a rychlejšímu spalování tělesného tuku. Kruhový trénink je zábavný pro svou pestrost a účinný pro svou všestrannost. Na každém stanovišti se zdržíte jen chvíli, a tak vás jednotlivé cviky neomrzí!

Pilates

- Posílení středu těla, tj. svaly břišní, zádové a pánevního dna (pomáhá po porodu, při inkontinenci) - protažení zkrácených svalů (zadní strana stehen, krční páteř, prsní svaly atd.) - zlepšení koordinace a rovnováhy - udržení a zvětšení kloubního rozsahu - zlepšení vadného držení těla - povzbuzení střevní peristaltiky - omezení odvápnění kostí - zvýšení vytrvalosti a udržení optimální tělesné hmotnosti - zvýšení kapacity plic - zlepšení cirkulace krve v dolních končetinách

Kubánská salsa

Naučíme vás vnímat hudbu a cítit rytmus. Na tomto kurzu se naučíte základní kroky salsy, první otočky a začnete pozvolna tančit. Zjistíte, že prostě musíte pokračovat, salsa je velmi návyková.

Dancefit

Kondiční cvičení spojení tance s posílením těla i duše, CHCETE BÝT KRÁSNÉ A FIT PŘIJĎTE SI ZACVIČIT (zatančit)

Jemná ranní jóga

Jemná ranní jóga vám pomůže protáhnout a příjemně posílit ztuhlé tělo po spánku. V úvodu lekce nás čekají dechová cvičení, poté přejdeme do ásanové praxe, která probíhá na vlně našeho dechu. Lekce je plná protahovacích ásan, kde budeme klást důraz na dech. Jeho pomocí uvolníme místa v těle, které si o to žádají. Lekce je vedena v klidném tempu, s ohledem na skladbu skupiny. Budeme využívat pomůcky jako bločky, deky,... Každá lekce je zakončena příjemnou relaxací, kdy doznívají účinky jógové praxe. Ranní jóga vás, zahřeje, dodá tělu i mysli potřebnou energii. Je vhodná začátečníky, a pro všechny, kteří vyhledávají klidnější lekce. Možná zjistíte, že jóga nabízí mnoho variant, jak tělu pomoci k posílení a uvolnění.

Step AEROBIK

Step Aerobik je choreografická ”spalovací” lekce, která velmi efektivně redukuje tuky a aktivně zapojuje svalstvo dolních končetin. Je založen na překonávání výškového rozdílu, s pomocí cvičebního stupínku – stepu (15 – 30 cm), na rozdíl od ostatních forem aerobiku, kde se více zatěžuje kloubní aparát. Jedná se o vysoce účinnou formu vytrvalostně silového aerobiku střední až vysoké intenzity zatížení. Tato lekce je zameřená především na posílení dolních končetin a hýždí. Při cvičení dochází k větší spotřebě energie než při jiných klasických aerobních aktivitách. Hodina se skládá z choreografické kardio části, po které následuje posilovací část, při které je využíváno jak posilovacích pomůcek (činky, gumičky, overbally), tak i váha vlastního těla.

Bodystyling

Bodystyling je jedním z typů posilovacích hodin aerobiku (klasického aerobiku s posilováním).Jedná se o cvičení při hudbě zaměřené na posílení hlavních svalových skupin ve středním tempu s využitím vlastní váhy těla. Bodystyling rovnoměrně zpevňuje a formuje postavu. Aerobní část slouží k zahřátí a odbourávání tuků z těla, zároveň dochází ke zlepšení fyzické kondice i kardiovaskulárního oběhu. Druhá část lekce je věnována posilování (taktéž zaměřená na problémové partie – paže, stehna, hýždě a břišní svaly). Závěrečnou části lekce je statický strečink, který slouží k protažení posílených svalů.

Tabata

Cvičení se skládá z osmi 20sekundových intervalů prováděných na 100 %, proložených dobou odpočinku 10 sekund. Celý trénink je sestaven ze 4–5 takovýchto kol zvaných TABATY. Jednotlivá kola jsou oddělena delší asi minutovou přestávkou. Použité cviky jsou každý trénink obměňovány. Obecně cvičíme základní cviky s váhou vlastního těla, jako jsou dřepy, výpady, kliky a vzpory, angličáky, sprinty, skoky v různých variacích, švihadlo, přeskakování překážky atd. Každá lekce se skládá z úvodního zahřátí a strečinku, vlastního TABATA tréninku a závěrečného zklidnění a protažení.

SM systém je vhodné začít cvičit, pokud chceme odstranit svalové dysbalance, zlepšit vadné držení těla, korigovat pohyb či uvolnit a regenerovat meziobratlové ploténky. SM Systém funguje i jako optimální kondiční a protahovací cvičení celého těla

Problémové partie

Problémové partie je skupinová lekce složená z dynamického zahřátí a následného účinného posilování, které je zaměřené hlavně na tvarování a zpevnění problémových partií žen. Nečekají vás složité choreografie, ale aerobní zahřátí na motivující hudbu, které nastartuje spalování přebytečných tuků. Následně se zapotíte při účinně seřazených posilovacích cvicích, které vytvarují vaše bříško a zadek.

Lekce Problémové partie jsou určené pro ženy v každém věku, které se chtějí zapotit, dát si do těla, zpevnit si postavu a odcházet nabité endorfiny.